İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Bölümden Haberler

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümümüzden 78 öğrencimiz, Tubitak 2209-A projesine 59 farklı proje ile başvuruda bulundu.
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, ASELSAN'ın düzenlediği "Aselsan İş Hayatı 101: Yapay Zeka 101" adlı etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.
Bölüm başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, Birol Güven'in 'Gelecek Geliyor' programına üretici yapay zekalar hakkında konuşmak üzere katıldı.
Bölüm hocalarımızdan Dr. Hasan Ufuk Gökçe'nin "ENERJİ VERİMLİ BİNALAR İÇİN HİBRİT ENERJİ ÜRETİM VE OPTİMİZASYON SİSTEMİ GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ", TÜBİTAK TEYDEB tarafından desteklenmeye hak kazandı.
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, AIPA tarafından düzenlenen "AI Tomorrow Summit" etkinliğine konuşmacı olarak katıldı.
Bölümümüz araştırma görevlilerinden Serdar Demir, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde "Mathematical Modelling Methodology and a Traffic Model by Data Analysis and Machine Learning" başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlamış ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde Doktora Programına başlamıştır.
Kış okulumuzda, lise öğrencilerine Doç. Dr. Şebnem Özdemir tarafından üretici yapay zekalar ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.
Bölüm Hocalarımızdan Dr. Yalçın Özkan'ın "Veri Bilimi İçin Python" İsimli Kitabı Basıldı
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir Podcast'e Katıldı
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir "Robotics Future of Business" Etkinliğine Konuşmacı Olarak Katıldı
Bölüm Başkanımız Doç Dr. Şebnem Özdemir, Lider Gelişim'in düzenlediği "Lider Gelişim Programı: Geleceğin Meslekleri ve Yetkinlikleri" programına konuşmacı olarak katıldı.
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, Türkiye Sigorta Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. Mevzuat Uyum Konferansı'nın Regülasyon Teknolojilerinde Yapay Zeka Kullanımı ve Etkileri bölümünde konuşmacı olarak yer aldı.
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, Eczacı Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen "Sağlıkta Yeni Dönem: Yapay Zeka ve Metaverse" etkinliğine konuşmacı olarak katıldı.
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, TESAM tarafından düzenlenen Teknoloji Devrimi Kongresi'nin Dijital Döngüsel Ekonomi ve Yapay Zeka bölümüne konuşmacı olmak üzere katıldı.
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, People Make The Bard tarafından düzenlenen Webinar'a  "Teknolojide DEI Kırgınlıkları: Çeşitlilik, Hakkaniyet ve Kapsayıcılık" bölümünde konuşmak üzere katılım gösterdi.
Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir TRT HABER Teknolog Programına Konuk Oldu.
"To Have The Data or Not : Disabled People and Bias"
TÜBİTAK
so
toplu foto
BIGG
NYIT
Dumlupınar Üniversitesi
İşyeri Uygulamaları dersi- Arif Bay
Cloudtalk
Dumlupınar Üniversitesi
Selçuk Üniversitesi