İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme

Bölüm Hakkında

Gülsüm Gökgöz

İstinye Üniversitesi İşletme bölümü, öğrencilere 1 yıl hazırlık ve 4 yıl lisans eğitimi sunmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Güncel programımız, günümüzün rekabetçi ve hızla değişen ortamında, işletmelerin her koşulda ve her an hem etik hem mantıksal açıdan doğru yönetilmelerine katkıda bulunarak, topluma faydalı olmak için oluşturulmuştur.

Vizyonumuz, eğitim ve araştırmada yenilikçi yaklaşımımız ile geleceğin iş dünyasının şekillenmesinde etkin rol oynayan, hem ülke hem de dünya ekonomisine önemli katkıları olan bir bölüm olmaktır.

Küresel ekonomiye, değişen iş uygulamalarına ve teknolojiye hâkim, tüm dünyada her sektörde ve her seviyede başarılı olabilecek, hızlı ve doğru karar alabilen, etkili iletişim kurabilen ve etkin yönetme becerisine sahip, etik liderler/yöneticiler/girişimciler yetiştirmek öncelikli hedefimizdir. Bununla birlikte, kamu ve özel sektör iş birliklerimizin de katkısı ile iş dünyasının mevcut (ve gelecek potansiyel) sorunlarına yaratıcı çözümler geliştirip sunan bir bölüm olmak diğer önemli hedeflerimiz arasındadır.