İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme

Bölüm Başkanının Mesajı

fatih-kiraz

Dr. Öğretim Üyesi Fatih Kiraz
Bölüm Başkanı

Teknolojinin getirdiği şartlara uyum gösteremeyen yöneticilerin iş dünyasında başarılı olma şansının kalmadığı günümüzde, yönetim bilimlerinde eğitim alan öğrenciler hem yapay zekayı hem de doğal zekayı yönetecek şekilde mezun olmak zorunda. Fark yaratacak en önemli olgunun inovasyon olduğu çağımızda, geleceğin başarılı girişimcisi/yöneticisi bir nevi sanatçı olacak. Yaratıcı, esnek bir zihne sahip, hayatı boyunca öğrenen ve hatta yönettiği takımdaki en aktif öğrenci olan birisi.

İçinde bulunduğumuz teknoloji ve veri çağında, yapay zekanın ihtiyaç duyduğu doğru ve kaliteli veriye ulaşmak ve bu veriyi doğru kullanmak geleceğin girişimcisinin /yöneticisinin başarısı için hayati öneme sahip. Geleceğe bakmak, bizleri, öğrencilerimizi, eğitim içeriklerimizi ve modellerimizi değiştirmekte. Ama bizim asıl isteğimiz, öğrencilerimizin geleceği şekillendirmesidir.

Bu nedenle biz, İstinye Üniversitesi İşletme Bölümü’nde; büyük veriyi yorumlayabilen, analiz edebilen, yaptığı işe uyarlayabilen ve doğru kullanabilen, programlama dillerine hakim olan, gelişen teknolojiyi takip edebilen ve uyum sağlayabilen, girişimcilik konusunda donanımlı, edindiği teorik ve pratik bilgileri herhangi bir ürünün/hizmetin en baştan satış sonrasına kadar olan her süreçte kullanabilecek yeteneğe sahip, dürüst, etik, yaratıcı ve öğrenmekten vazgeçmeyecek, geleceğin başarılı liderlerini/yöneticilerini/girişimcilerini yetiştiriyoruz.

Onlardan biri olmak istiyorsanız, şu an doğru yerdesiniz.