İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Öğretim Üyemiz Dr. Naim Çetintürk Otomotiv Sektörünü Değerlendirdi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda arabam.com pazarlama direktörü Dr. Naim Çetintürk yazılı ve görsel basında otomotiv sektörünün bir değerlendirmesini yaptı. Geçtiğimiz ay Sözcü Gazetesi ve Autocar Dergisi'ne röportaj veren Çetintürk, yılın son günlerinde Bloomberg HT TV Fokus Programı'na konuk olmuştur.

Naim hocamızın bazı değerlendirmeleri:

“Markalar 2021 yılını, geçtiğimiz yıl yaşanan kayıpları geri kazanma dönemi olarak planlıyor ve özellikle bahar sonrası artış beklentilerini dile getiriyor. Ülkemizde döviz kurlarındaki düşüş ve ikinci el fiyatlarındaki geri çekilme sonrası oluşan yeni seviyeleri, alıcı ve satıcıların yavaş yavaş içselleştirmeye başladığını hissediyoruz.”

“Şubat ayı sonrası 2021 model sıfır araçların fiyatları açıklanacak ve büyük ihtimalle 2020 modellerde hem fiyat hem de koşullar itibarı ile avantajlı kampanyalar göreceğiz. Bu kampanyalar ikinci el fiyatlarına düşüş olarak yansıyabilir. Dolayısı ile ancak 2021'in ilk çeyreğinde ikinci elde fiyatların belirli bir dengeye oturmasını beklemek mümkün.”

Bloomberg HT TV Fokus Programı için: https://www.youtube.com/watch?v=I4LDv0I3AnU