İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

"Kariyer Yolunda SAP Çözümlerinin Yeri" Semineri

Ekonomi Bölümü olarak, günümüzde ekonominin hayatın her alanında ve her aşamasında bizlerle birlikte olmasından yola çıkarak “Ekonomi Her Yerde” sloganı altında bir seminerler dizisi başlatmış bulunuyoruz. Bu dizide ayrıca ekonominin disiplinler arası bir alan olduğuna da dikkat çekeceğiz.

Bu kapsamda "Kariyer Yolunda SAP Çözümlerinin Yeri" başlığıyla düzenlediğimiz ilk seminerimizde, ekonomi ile doğrudan bağlantılı olan ve günümüzün yükselen alanlarından yazılım sektörü ele alındı.

Kurumların, teknoloji dönüşümüyle birlikte kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımlarına da ihtiyacının hızla artmış olması, farklı disiplinlerden mezun olanlar için yeni kariyer imkanları oluşturuyor. Avrupa’nın en büyük yazılım şirketi olan SAP’nin yazılım ürünleri, uzun yıllardır Türkiye’de birçok özel sektör ve kamu sektörü kuruluşu tarafından ERP çözümü olarak kullanılıyor.

Öğrencilere SAP sistemini tanıtmayı ve SAP danışmanı ya da analisti olarak ne gibi iş imkanlarıyla buluşabileceklerini anlatmayı amaçlayan seminerde, alanda kariyer hedefleyen öğrencilerin hangi yetkinliklere sahip olması gerektiğinin altı çizildi. Ekonomi, yönetim bilişim, yazılım ve insan kaynakları gibi pek çok disiplini bir arada ele alarak ortak bir değerlendirme yapan ISC Danışmanlık Genel Müdürü Sibel Börklü deneyimlerini ve bilgilerini paylaştı.