Faculty of Economics, Administrative and Social Sciences

International Trade and Business

News from Department

.
Popülerliği her geçen gün artmakta olan, özellikle pandemi döneminde etkisinin büyüklüğünü gördüğümüz ve yıllar boyunca kıymeti katlanarak artan günümüzde ise ticaretin bölünmez parçalarından biri haline gelen online alışveriş ile yaygınlaşan E-Ticaret için Networking Club olarak sizlere harika bir etkinlikle geldik🙌🏻  Türk girişimcilerce kurulan ve sektörde kendine çok önemli bir yer edinmiş olan Ticimax’a konuk oluyoruz
adsad
We Organized Orientation with Our First Year Students in International Trade and Business, Economics and Business
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü'nden TÜBİTAK 2209-A Başarısı Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) Bölümü hocalarımızdan Dr. Öğr. Üy. Elif Çiçekli danışmanlığında  Burak Babadağ'ın "İş Hayatında Esnek Çalışmanın Eşitsizlik Üzerine Etkilerinin Belirlenmesine Yönelik Bir Araştırma" başlıklı projesi, Dr. Öğr. Üy. Yasemin Torun danışmanlığında Selin Erdoğan'ın "Z Kuşağının Kişisel Verilerin Gizliliği Ve Güvenliği Konusunda Dijital Uygulamalarının Kullanımına Yönelik Tutumları" başlıklı pr
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Naim Çetintürk Habertürk TV'de otomotiv piyasasını yorumladı.
.
.
Sektör profesyoneller ile ders programımız kapsamında DHL Lojistik'in Saha Satış Müdürü Taylan Obuz'u ağırladık
Romanya'dan ve Makedonya'dan Misafirlerimiz Vardı.
Bölüm Hocalarımızdan Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Torun'un "The mediating role of entrepreneural invention in the relationship between university students' core self evaluation and career stress: a case study of foundation university students" başlıklı yeni makalesi Pamukkale University Journal of Education dergisinde yayınlanmıştır.
İş Hayatına Girdiler!
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü araştırma görevlisi Enes Kurt'un Ulusal ve Uluslararası Alanda Üç Ayrı Makalesi yayınlanmıştır.
International Trade and Business Students have established a Book Club.  Our students who wanted to support their time at home with activities outside of the pandemic. The March book was MOMO.
Bölüm Hocalarımızdan Dr. Öğr. Üyesi Levent Sümer'in Yeni Makalesi Yayınlanmıştır
"Remote Access World Trade History" Seminars organized by our department were followed with interest by our students.
Our faculty member Dr. Naim Çetintürk's articles "The Concept and Strategy of "Overmarketing" in the Digital Communication Era" published in Social Sciences Studies Journal.
Four Rooms of Change
Communication in Professional Life
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Mentörü Galata Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aram Kalenderoğlu, İstinye Üniversitesi'nde gençlerimizle sıcak bir söyleşi gerçekleştirdik
Head of International Trade and Management Department Faculty Member Gülsüm Gökgöz gave a conference titled "Management in the Changing World".
İstinye Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve öğrencilerimiz
Öğrencilerimiz Çince'yi ve Çin Kültürünü Tanıyor
Potansiyel Kıta Afrika
Öğrencilerimiz Türkiye-Tataristan İş Forumu'nda
Internalize your Profession
We hosted İzdaş Dış Tic., Çukurova Dış Tic., and Heidelberg Cement Trading as former senior manager Bülent Kahyaoğlu who an important foreign trade member of the Board of Directors of the İhracatçılar Birliği.
Öğrencilerimiz Bu Hafta Ünsped'de