İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Akademik Kadro

Mustafa Yağcı

Mustafa Yağcı,  Dr. Öğr. Üyesi

CV
Öğretim Üyesi

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü Üstün Başarı Programı’nda 2007 yılında tamamlayan Mustafa Yağcı, aynı yıl London School of Economics and Political Science’dan da uzaktan eğitim vasıtası ile Ekonomi Lisans Diploması almaya hak kazanmıştır. Yüksek Lisans eğitimini Amerika’da University of Iowa’da Ekonomi bölümünde 2009 yılında tamamlamış, aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Finans sektörü tecrübesinden sonra başladığı Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktora programından 2016 yılında mezun olmuştur. Yayınlanmış ve yayınlanma aşamasında olan akademik çalışmaları bulunmaktadır. Iowa, Koç, Hacettepe ve İstanbul Bilgi Üniversiteleri’nde İstatistik, Politik Ekonomi ve Sosyal Bilim Yöntemleri alanında dersler vermiş ve çeşitli derslere katkıda bulunmuştur. Akademik çalışmalarının yanında Birleşmiş Milletler Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu’nda (UN IFAD) danışman olarak görev almıştır.

Araştırma Alanları: Uluslararası ve Karşılaştırmalı Politik Ekonomi, Kalkınmanın Politik Ekonomisi, Merkez Bankacılığı, Kamu Politikaları, Kurumsal Teori, Parti Sistemleri

Temel Alanları: Uluslararası İktisat,  Uluslararası Politik İktisat,  Bölgesel İktisat, 

YAĞCI MUSTAFA,GÜRSOY ÇİĞDEM. (2019), OSMANLI DEVLETİ’NDE İKTİSADİ ZİHNİYET, KURUMLAR VE PARA VAKIFLARI, ADAM AKADEMİ Sosyal Bilimler Dergisi, 9(1), 37-67.
YAĞCI MUSTAFA,GÜRSOY ÇİĞDEM. (2019), Osmanlı Devleti’nde İktisadi Zihniyet, Kurumlar ve Para Vakıfları, ADAM, 9(1), 37-67.
YAĞCI MUSTAFA. (2018), The Political Economy of Central Banking in Turkey: The Macroprudential Policy Regime and Self-Undermining Feedback, South European Society and Politics, 23(4), 525-545.
YAĞCI MUSTAFA. (2018), Rethinking Soft Power in Light of China’s Belt and Road Initiative, Uluslararası İlişkiler, 15(57), 67-78.
YAĞCI MUSTAFA. (2018), Yükselen Finansal Teknolojilerin Ekonomi Politiği: Fintek ve Bitcoin Örnekleri, İktisat ve Toplum, 17-24.
YAĞCI MUSTAFA. (2017), The Political Economy of AK Party Rule in Turkey: From a Regulatory to a Developmental State?, Insight Turkey, 19(2), 89-113.
YAĞCI MUSTAFA. (2017), Institutional entrepreneurship and organisational learning: financial stability policy design in Turkey, Policy and Society, 36(4), 539-555.
YAĞCI MUSTAFA. (2016), A Beijing Consensus in the Making: The Rise of Chinese Initiatives in the International Political Economy and Implications for Developing Countries, Perceptions: Journal of International Affairs, 21(2), 29-56.
Unlocking SME Finance in Asia Roles of Credit Rating and Credit Guarantee Schemes
YAĞCI MUSTAFA (2019), "İngilizce", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İktisat, Bilimsel Kitap
Dönüşen Diplomasi ve Türkiye: Aktörler, Alanlar, Araçlar
YAĞCI MUSTAFA (2020), "Türkçe", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İktisat, Bilimsel Kitap
Global Political Economy After the Crisis: Theoretical Perspectives and Country Experiences
YAĞCI MUSTAFA (2017), "İngilizce", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İktisat, Bilimsel Kitap
Industrial Policy and Sustainable Growth
YAĞCI MUSTAFA,Ardiani Natasha (2018), "İngilizce", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İktisat, Bilimsel Kitap
Çin Bilmecesi: Çin’in Ekonomik Yükselişi, Uluslararası İlişkilerde Dönüşüm ve Türkiye
YAĞCI MUSTAFA (2020), "Türkçe", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İktisat, Bilimsel Kitap
Çin Bilmecesi: Çin’in Ekonomik Yükselişi, Uluslararası İlişkilerde Dönüşüm ve Türkiye
YAĞCI MUSTAFA,BAKIR CANER (2020), "Türkçe", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İktisat, Bilimsel Kitap