İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Akademik Kadro

Mustafa Yağcı

Mustafa Yağcı,  Dr. Öğr. Üyesi

CV
Öğretim Üyesi

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü Üstün Başarı Programı’nda 2007 yılında tamamlayan Mustafa Yağcı, aynı yıl London School of Economics and Political Science’dan da uzaktan eğitim vasıtası ile Ekonomi Lisans Diploması almaya hak kazanmıştır. Yüksek Lisans eğitimini Amerika’da University of Iowa’da Ekonomi bölümünde 2009 yılında tamamlamış, aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Finans sektörü tecrübesinden sonra başladığı Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktora programından 2016 yılında mezun olmuştur. Yayınlanmış ve yayınlanma aşamasında olan akademik çalışmaları bulunmaktadır. Iowa, Koç, Hacettepe ve İstanbul Bilgi Üniversiteleri’nde İstatistik, Politik Ekonomi ve Sosyal Bilim Yöntemleri alanında dersler vermiş ve çeşitli derslere katkıda bulunmuştur. Akademik çalışmalarının yanında Birleşmiş Milletler Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu’nda (UN IFAD) danışman olarak görev almıştır.

Araştırma Alanları: Uluslararası ve Karşılaştırmalı Politik Ekonomi, Kalkınmanın Politik Ekonomisi, Merkez Bankacılığı, Kamu Politikaları, Kurumsal Teori, Parti Sistemleri

Temel Alanları: Uluslararası İktisat,  Bölgesel Gelişme ve Küreselleşme,  Uluslararası İktisadi Kurumlar, 

YAĞCI MUSTAFA. (2018), Yükselen Finansal Teknolojilerin Ekonomi Politiği: Fintek ve Bitcoin Örnekleri, İktisat ve Toplum, 17-24.
YAĞCI MUSTAFA. (2018), Rethinking Soft Power in Light of China’s Beltand Road Initiative, Uluslararası İlişkiler, 15(57), 67-78.
YAĞCI MUSTAFA. (2017), Institutional entrepreneurship and organisational learning: financial stability policy design in Turkey, Policy and Society, 36(4), 539-555.
YAĞCI MUSTAFA. (2017), The Political Economy of AK Party Rule in Turkey: From a Regulatory to a Developmental State?, Insight Turkey, 19(2), 89-113.
YAĞCI MUSTAFA. (2016), A Beijing Consensus in the Making: The Rise of Chinese Initiatives in the International Political Economy and Implications for Developing Countries, Perceptions: Journal of International Affairs, 21(2), 29-56.
YAĞCI MUSTAFA. (), The Political Economy of Central Banking in Turkey: The Macroprudential Policy Regime and Self-Undermining Feedback, South European Society and Politics, 1-21.
YAĞCI MUSTAFA,Ardiani Natasha (2018), "Industrial Policy and Sustainable Growth", "İngilizce", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İlişkiler, Bilimsel Kitap
YAĞCI MUSTAFA (2017), "Global Political Economy After the Crisis: Theoretical Perspectives and Country Experiences", "İngilizce", Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Uluslararası İlişkiler, Bilimsel Kitap