İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Türkçe)

Öğrenci Görüşleri

 

 

 

 

 

 

oğuzcan demirOğuzcan Demir

İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bölüm olarak düzenlediğimiz ‘’Bir Çanta Bir Gülücük’’ sosyal sorumluluk projesinin başlangıç sürecinde ben ve sınıf arkadaşlarım oldukça heyecanlıydık. İnsanların sosyal sorumluluk projemize gösterdiği ilgi, alaka, maddi ve manevi destekleri bizi çok gururlandırdı. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için toplamış olduğum yardım paraları ile alışverişe giderken çok heyecanlıydım, çünkü yardım yapacağımız öğrencilerin heyecanlarını ve sevinçlerini hayal edip ben de mutlu oluyordum. Eksik olan eşyalar alındıktan sonra paketleme aşamasına geçmiştik. Paketleme sırasında çocukların paketleri açışını hayal edip heyecanım daha da çok arttı. Paketleme bittikten sonra Şanlıurfa Siverek’teki Bardakçı İlkokulu'na hediyeleri vermek için yola çıktık. Okula gidip çocukları gördüğümde hepsiyle teker teker tanıştım. Çocuklarla tanıştıktan sonra paketleri taşıdık ve teslim ettik. Çocuklar paketleri açarken o kadar mutlu ve heyecanlıydı ki göz yaşlarıma hâkim olamadım. İstinye Üniversitesi'nde girdiğim ilk dersten beri arkadaşlarım ve hocalarım ile aramdaki bağ o kadar kuvvetlendi ki; hepsiyle bir aile olduk. Bu okulda olduğum ve bu bölümü okuduğum için çok memnunum.

damla kayaDamla Kaya

‘’Bir Çanta Bir Gülücük’’ sosyal sorumluluk projesi kapsamından Şanlıurfa Siverek Bardakçı İlkokulu’na gittiğimizde hem çok sevinçli hem de çok heyecanlıydım. Çünkü çocuklar ve okullarını çok merak ediyordum. İlk gittiğimizde öğrenciler o kadar çok çekingendiler ki kendileriyle konuşmak biraz zaman aldı ama hepsi bizi çok sevdiler, biz de onları çok sevdik. Yardım ve destek eşyalarını onlarla paylaştığımız andaki mutlulukları her şeye değdi. Okulum ve bölümüm sayesinde birçok öğrencinin elde edemeyeceği bir fırsatı elde ettiğim için çok şanslıyım. İstinye Üniversitesi'ne ve bölümüme başladığımdan beri çok daha anlamlı sosyal işler yapmaya başladım.

Aayşeyşe Topçu

Ben Ayşe Topçu, geleceğin reklamcı adayıyım. İstinye Üniversitesi'nde ilk senem bitti. Okulumu seçerken her zaman ders ve kariyeri bir arada götürebileceğim ve bu yönde olanakları olan bir okulda öğrenim görmek istedim. Üniversitede ilk senem olmasına rağmen hiç zorluk çekmedim. Derslerin ne kadar eğlenceli ve ilgi çekici olduğunu ve hocalarımın bana pek çok şeyler kattığını gerçekten hissettiğimden dolayı benim için harika bir sene olduğunu söyleyebilirim. Lisede de bu bölümün organizasyonunu okuduğum için hiç yabancılık çekmedim. Çevremdeki insanların bu bölümü okuduğumda dört senenin sonunda ne olacağımı sorarlarken ben aldırış etmeden sınavlara çok çalıştım ve asla çalışmayı bırakmadım. İnanmak başarmanın yarısıdır. Yapmak istediğiniz şeye ne kadar inanırsanız o kadar çok şey başarırsınız, çevrenizdeki insanlara aldırış etmeden hayatınıza devam edin. Benim tek amacım, insanlara doğru yeri tercih ederek başarmanın mümkün olacağını göstermek, bu yüzden o okullardan biri İstinye Üniversitesi’dir. Teşekkürler İSTİNYE..

ilayda demirbaşİlayda Zeynep

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nde değerli akademisyenlerimizin verdiği iyi eğitim sayesinde toplum psikolojisi ve sosyolojisi hakkında bilgi sahibi olup, etkili konuşma ve yazma becerilerimizi geliştirme olanağı bulabiliyoruz. Aldığımız teorik eğitimi atölyelerimizde pratiğe dökerek fiilen uygulama şansına sahibiz. Sektörde başarısıyla ön plana çıkmış isimlerin, konuşmacı olarak çağırıp tecrübelerinden faydalanabilmekteyiz, bu sayede sektörden haberdar olmaktayız. Bunun yanı sıra, üniversitemizin Kurumsal İletişim Departmanı'nda ve diğer birimlerde staj yapma imkanından faydalanabilmekteyiz. Ben de okulumuz bünyesinde staj yapma olanağını elde ettiğim için oldukça mutluyum.

dilaraDilara Kabacı

Merhaba ben stajyer öğrenci Dilara Kabacı. Üniversitemizin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nde öğrenim görmekteyim. Kurumsal İletişim Departmanı'nda yapmış olduğum staj, üniversitenin sadece bir eğitim yeri olmadığı, bireyin isterse kendini geliştirme imkanının da olduğunu fark etmemi sağladı. Derslerde öğrendiğim teorik bilgiyi İstinye Üniversitesi'nin sağladığı imkanlar sayesinde uygulama imkânı buldum ve bu da öğrendiklerimi unutmama fırsatı sağlamakta, bu yüzden öğrencisine değer veren İstinye Üniversitesi'ne sağladığı imkanlar için teşekkür ederim.

Can Bayramoğlu can

‘’TRT Geleceğin İletişimcileri’’ yarışmasından haberdar olduğum an kendimi geliştirmek için bir fırsat yakaladığımı fark ettim. Hayal dünyamda tasarladıklarımı gerçeğe dönüştürmenin kolay olmadığını bilsem de bu proje ile kendimi aşmaya ve keşfetmeye başladım. Geriye dönüp baktığımda, televizyon yayıncılığı kısa film kategorisinde güzel bir iş çıkardığımı ve tatmin edici bir proje oluşturduğumu düşünüyorum ve bu yüzden de çok mutluyum.  

İstinye Üniversitesi Halkla İlişliler ve Reklamcılık Bölümü öğrencimiz Can Bayramoğlu, ‘’TRT Geleceğin İletişimcileri’’ yarışmasında, televizyon yayıncılığı kısa film kategorisinde ''Güneşi Bekleme'' adlı kısa film yapıtıyla yer aldı.

 

 

 

Ddenizeniz Meral Bıçak

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisi olarak bölümümüzün ve üniversitemizin bize sağladığı imkanlar oldukça fazla olmakla birlikte, bizi mesleğimize en iyi şekilde hazırlayan, bilinçli bireyler olmamızı hızlandıran ve alanlarındaki başarılarını bize üstün çabalarıyla aktaran hocalarımızın bize bu okulu daha da sevdirdiğini düşünüyorum. Bölümümüzün yeni açılmış olmasının, düşünülenin aksine, üniversitemizin bizlere daha fazla imkân sağlamasına neden olduğunu düşünüyorum. Bu imkanlardan biri de ‘’Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği’’ fırsatını biz, öğrencilere sunulmasıdır ve bu fırsatları değerlendirmemiz için de hocalarımız bize gereğinden fazlaca destek olmaktadır.

Eerenren Zengin 

İnsanlarla iletişim kurmayı ve aynı zamanda yaratıcı düşünmeyi seven biri olarak bölümümden çok memnunum. Derslerimizde gördüğümüz teorik bilgileri, grup çalışmalarıyla pekiştirebiliyoruz. Bu grup çalışmaları hem bilgilerin kalıcı olmasına hem de grup içinde ve dışında sürekli bir iletişim kurmamıza olanak sağlıyor. Bence bu grup çalışmaları geleceğimize ışık da tutuyor. Hocalarımız bizleri yaratıcı ve eleştirel düşünmeye teşvik ediyor. Hocalarımızla kolaylıkla iletişim kurabiliyoruz ve yardıma ihtiyacımız olduğunda bizlere yardım etmekten hiç çekinmiyorlar. Ayrıca, henüz yeni olmasına rağmen çok başarılı olacağını düşündüğüm ve bölüm hocalarımızın destekleri ile kurduğumuz İletişim Kulübü'nün bizlere, kendimizi göstermemiz için çok büyük bir fırsat oluşturacağını düşünüyorum. Kulübümüzle birlikte yapacağımız çalışmaların, bizlere oldukça ciddi tecrübeler kazandıracağına inanıyorum.

Kakaanan Müftüoğlu

Merhaba ben Kaan Müftüoğlu. Üniversitemizin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. İstinye Üniversitesi serüvenim henüz yeni başladı. Bahar döneminde yatay geçiş ile okula geçiş yaptım. Yatay geçişin zorluğu ve karmaşası hepimiz de olduğu gibi benim de kafamda soru işaretleri oluşturmuştu, ancak İstinye Üniversitesi yatay geçiş formunu doldurduğum andan itibaren tüm sorularıma kolay ve hızlı bir şekilde cevap buldum. Kayıt anına kadar yatay geçiş uzmanlarımız her an bana yardımcı oldular ve her soruma yanıt buldular. Tercih dönemi oldukça önemli ve zor bir süreç, ancak istemediğiniz bir okula ya da bölüme yerleşmek istemiyorsanız, bir öğrenci gözüyle size kesinlikle önerim İstinye Üniversitesi olacaktır. Sorunlara hızlı çözümler, sorularınıza hızlı cevaplar bulabileceğiniz, her an yanınızda olan uzmanlarımız sizlere doğru tercih yapmanızda yardımcı olmakta. Kayıt süreci tamamlandıktan sonra, hayallerinize yürüdüğünüz yolda yalnız olmadığınızı çok kısa zamanda anlayabiliyorsunuz. Her fikrinize saygıyla yaklaşan akademik bir kadro mevcut. Okulda sosyal alanlarda sınav stresini atabilir, zorlandığınız her anda omzunuzda bir el bulabilirsiniz... Her öğrenci için tercih döneminde dönüp bakıldığında “iyi ki” diyebilmek çok önemlidir, siz de benim gibi iyi ki diyebilmek için İstinye Üniversitesi'ni seçmelisiniz.