İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Türkçe)

Bölüm Başkanının Mesajı

1

Doç. Dr. Ruken Özgül Kılanç

Bölüm Başkanı

Sevgili Öğrenciler,

Gelişen teknolojinin hayatımızın hemen hemen her alanını farklı açılardan etkilediği günümüzde, iletişim disiplininin kullanmış olduğu araçlar da çağa ayak uydurmaktadır. Güncel bir eğitim veren İstinye Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü size; sosyal sorumluluk sahibi, teknolojiyi iletişim çalışmalarında etkili bir biçimde kullanabilen, büyük veriyi amaçlar doğrultusunda işleyebilen, meslek etiğini gözeten, bilgisini iletişim sayesinde gerektiği gibi aktarabilen bireyler olma yolunda kılavuz olmak istemektedir.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü olarak eğitim-öğretim hayatınız süresince iletişim disiplininin üzerinde yükselen Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanının mesleki bilgisinin ve birikiminin yanında, diğer disiplinlerle de birlikte uyum içinde çalışma imkanına erişebileceksiniz. Bu doğrultuda, teorik ve pratik kazanımlarınızı uygulama olanağı bulacağınız bir üniversite ortamı hazırlama hedefimizi sürdürmekteyiz.

Yeni gelen her öğrencimizle birlikte, amaçlarımızı gerçekleştirecek olma tutkusuyla ailemizi genişletmek bize her daim mutluluk verecektir. Çünkü biz, yapacağımız sosyal sorumluluk projelerinde, düzenleyeceğimiz yarışmalarda, etkinliklerde ve tanıtım çalışmalarında ilk yıldan itibaren hem kampüslerimizde hem de tüm dijital platformlarda birlikte üretiyor ve hayata geçiriyor olacağız.

Uzmanlaşmak istediğiniz alana odaklanabilmeniz için bölüm ve üniversite seçmeli derslerinden edineceğiniz bilgi, birikim ve kazanımlar ile sahip olduğunuz yetenekleriniz doğrultusunda ve de mentorluk aldığınız akademisyenlerin de yönlendirmeleri ve danışmanlık yapmalarıyla kendinizi her daim geliştirme imkanına sahip olabileceksiniz. Üniversite bünyesinde düzenlenen ulusal ve uluslararası özellikli yüz yüze ya da dijital ortamda yapılan tüm etkinliklerde (seminer, kongre, sempozyum, sergi, tanıtım, sosyal sorumluluk projeleri, yarışmalar) isterseniz görev alabilecek, kuramsal olarak edindiğiniz bilgiyi uygulama alanında deneyimleyebileceksiniz.

Bunun yanında, ulusal ve uluslararası alanda güncel bilgi sahibi olarak yetiştiğiniz için küresel çaptaki ve yerel ölçekteki tüm medyayı anlama ve doğru okuma yeteneğine sahip olacaksınız. Gerekli tüm şartlar sağlandığında, ERASMUS öğrenci değişim değişim programı ile kültür çeşitliliğini deneyimleyebileceğiniz ülkelerde eğitim görebilecek ve farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınızla aynı çatı altında derslere girebileceksiniz. Tüm ''İstinyeli'' öğrenci topluluklarıyla birlikte sosyal ve kültürel yeteneklerinizi fark etmeniz ve geliştirmeniz için de gerekli tüm şartları üniversitemizde bulabileceksiniz.

Yapay zeka ekseninde halkla ilişkiler ve reklam uygulamalarının nasıl ele alındığını kavrayacak, yine halkla ilişkiler uzmanlığının ve reklamcılığının büyük veriyi kullanabilme ve büyük veri yönetimi ışığında yön verilen stratejileri okuyabilme ve yönetme kabiliyetlerinizi geliştirebileceksiniz.

Kurum ve kuruluşların ilgili oldukları paydaşlarıyla, medyayla ve toplumla iletişimini sağlama; marka ve itibarını etkin bir şekilde yönetme yolunda mesleğinizi öğreneceğiniz 4 yılda, biz akademisyenlerin amacı; teorik ve uygulamalı derslerimizde bir ''İstinyeli'' olarak öğrenmiş olduklarınızı, iş yaşamında başarıyla uygulayabilecek donanıma sahip birer mezun olmanızı sağlamaktır.

Biz yeni bir döneme, birbirinden değerli akademisyenlerimizle birlikte her zamanki gibi üniversitemizin sağladığı gerekli her türlü fiziksel, teknolojik imkanlarla, teknik ve destek hizmetlerle hazırız.

Dilerseniz mesleğinizi öğrenmek için ayıracağınız 4 yılınızı, İstinye Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde bizimle birlikte planlayabilir ve siz de bir ''İstiyneli'' olabilirsiniz.

Üniversite  yaşantınız süresince ve sonrasında, yanınızda olmaktan mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz.